Tag Archives: web

EnginDükkan 2 Yaşında

2014 yılında ilginç tesadüfler sonucu oluşan e-ticaret sektöründe yer alma fikri, tam da işlerin oturma sürecinde pek çok anlamda yalnız kalmamla sonuçlandı. Gerek bu yola birlikte çıktığım insanların yalnız bırakması gerekse önceki yazımda (“EnginDükkan 1 Yaşında” isimli yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.) da dile getirdiğim üzere sadece işi düşünce arayan arkadaşlarımın çokluğunu görmüş olmak beni… Read More »

“En Az”a Vurgu

“Az, çoğa karışınca çok olur.” B. Necatigil Az önce bir sosyal mecra sitesinde hesap açtım. Sayfada “en fazla ziyaret edilen”, “en fazla okunan”, “en fazla yorumlanan” hesapların vurgulandığı bir bölüm var. Bir kaç yıldır blog yazan birisi olarak aklıma yeni bir fikir geldi. Neden hep “en fazla”lar vurgulanır. Oysa fazla ziyaret edilen zaten ziyaret ediliyordur,… Read More »

Dizimag

Geçtiğimiz hafta bilgisayar mühendisi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine incelediğim bir dizi sitesinden bahsedeceğim. Olup olmadık reklamlar, görüntü kalitesi sorunları ve eksik parça sıkıntıları dolayısıyla oldum olası netten online dizi izlemek yerine, torrent aracılığı ile (program olarak utorrent ve arama için de genelde torrentz.com ‘u kullanıyorum) diziyi önce bilgisayara indirip ardından divxplanet.com aracılığı ile uygun altyazının… Read More »